Karadeniz Temalı Türk Dizileri

Bazen biz böyle konuşmuyoruz dediğimiz bazende hayranlıkla izleyip doyamadığımız, karadenizde geçen dizilere bir göz atalım.

SEVDALUK

Demet Akbağ, Erdal Özyağcılar ve Cengiz Bozkurt gibi usta isimlerin yer aldığı hikayenin Rize Çamlıhemşinde geçmiştir öyle ki geçilen bölgeye ziyaretçi akınına uğramıştır.

Benim İçin Üzülme

2012’de başlayan dizi Artvin, Rize, Trabzon, Kars ve Gürcistan Batum’da geçmiştir. Toplam 2 sezon 55 bölümden oluşmuş dizi 2014’te final yapmıştır.Başrollerinde Fulya Zenginer ve Tansel Öngel’in yer aldığı Laz bir erkekle Kürt bir kızın aşkını işlenmiştir.

Gülbeyaz

2002-2003 arasında aralarında Şevval Sam ve Nejat İşler gibi oyuncularında yer aldığı Karadeniz insanının yaşamını anlatan bir diziydi. Dizi Bartın ve İstanbulda geçmiştir. Toplam 26 bölümden oluşmuştu.

FIRTINA

 

2006-2007 yılları arasında yayınlanmış toplam 48 bölümden oluşmuş ve aralarında Burçin Terzioğlu ile Murat Yıldırımın yer aldığı dizi de aşık iki gencin maceralarını anlatmış bir diziydi.

 

 

Sen Anlat Karadeniz

 

2018-2019 yılları arasında 64 bölümden oluşmuş, Trabzon ve İstanbulda geçen bir dram dizisidir. Aralarında Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’nun bulunduğu dizi Kasım 2019 da final yapmıştır.

 

 

Kuzey Yıldızı İlk Aşk

 

İsmail Demirci ve Aslıhan Güner’in başrolde olduğu komedi/dram dizisidir. 2019’da başlamış olan dizi halen daha(2020 Covid19’dan dolayı ara verildi) devam etmekte.

 

 

Aşk Yeniden

 

2015-2016 yılları arasında yayınlanmış reyting sıralamasında birinci olmuş dizidir. Dizi de Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un yer adlığı romantik komedi tadında bir dizidir. Dizi 16 bölümü Rize’de geçmiştir.