in

RİZE BİR KEZ DAHA SELE TESLİM OLDU!

Geçtiğimiz hafta yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle felaketi yaşayan Rize için dün Meteoroloji, bir kez daha sağanak yağış ve heyelan uyarısı yapmıştı. Uyarıdan kısa bir süre sonra yeniden etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Fındıklı ilçesinde, dereler taştı. İlçede neredeyse tüm yollar kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su basarken, selde mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma çalışması başlatıldı.

Rize’de geçtiğimiz hafta meydana gelen sel ve heyelan felaketinde 6 kişinin hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı. 236 binanın hasar gördüğü felakette kayıp olan 2 vatandaş ise halen aranıyor.

METEOROLOJİ’DEN DÜN UYARI GELDİ

Henüz önceki felaketin izlerini saramayan Rize için Meteoroloji’den dün korkutan bir uyarı geldi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Rize’de bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi. Açıklamada, “Yağışların yerel ve çok kuvvetli ve yer yer şiddeti metrekareye 70 ila 100 kilogram arasında olması beklendiğinden oluşması muhtemel sel, su baskını ve heyelanlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı” denildi.

Bir Cevap Yazın

RİZE’de 1 Kişi Kendini Asarak İntihar Etti.

AFAD’dan Artvin ve Rize’deki Sel Felaketiyle İlgili Açıklama