in

Filistin İşgalci İsrail’e Roketli Saldırı Düzenledi “Tansyon Çok Yüksek”

Geçtiğimiz günlerde işgalci İsrail ordusu müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya karşı bir dizi eylem hazırladı. İşgal altındaki Kudüs şehrinde Filistinli halka karşı orantısız güç uygulandı. Halka pilastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası uygulayan İsrail durumu iyice çıkmaza sürdürdü. Hamas ise Mescid-i Aksa’ya olan saldırılara karşılık olarak İsrail’e roketli saldırı düzenledi. Yaklaşık 130 roketi İsrail’in başkenti olan Tel Aviv’i vurdu. Operasyonda enerji tesisi vuruldu.

TANSYON HAD SAFHADA “BU DAHA BAŞLANGIÇ”

Hamasın operasyonu sonrasında açıklamada bulunan İsrail Başbakanı Netenyahu “Hamas hiç beklemediği şekillerde vurulacak” dedi. Ayrıca saldırılarında hızlandırılacağını söyledi.

Uluslararası Af Örgütü, İsrail güvenlik güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinli barışçıl göstericilere karşı defalarca, yasa dışı ve aşırı güç kullandığını bildirdi ve şunları söyledi: “İsrail’in, var olma haklarını savunan ve zorla yerlerinden edilmelerini protesto eden Filistinlilere karşı öfkesini sürdürmesine izin verilmemeli. Acil bir adım olarak, BM Güvenlik Konseyi üyelerini açık oturum düzenlemeye ve Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörüne üye devletlere brifing vermesi çağrısında bulunuyoruz.”

HAMASIN FIRLATTIĞI ROKETLER İSE KAMERAYA BÖYLE YANSIDI

[sharethis-reaction-buttons]

What do you think?

0 Puanlar
Upvote Downvote

Bir Cevap Yazın

Gözlerine ne kadar güveniyorsun? (TEST)

İsrail bu sefer koca binayı vurdu! Kameralar saniye saniye kaydetti