DÜNYA ŞOKTA!! PUTİN’İN UÇAĞINDAN ÇALDILAR..

Son dakika dünya haberlerine göre,Rusya’da olası bir nükleer savaş sırasında devlet başkanı ve diğer üst düzey yöneticileri korumak amacıyla “kıyamet günü” adı altında koruma uçağı soyuldu.Yolcuların atom bombası ihtimaline karşı camı olmayan uçağın soyulması dünya gündemine bomba gibi düştü..

Dünya, Rusya lideri Vladimir Putin’in nükleer savaş sırasında bineceği ‘Kıyamet Günü’ uçağı Ilyuşin-80 uçağının soyulmasıyla şoka girdi.Devlet medyası, güneydeki Taganrog Havacılık Bilim ve Teknik Kompleksi’nde bulunan Ilyuşin-80 tipi uçağın kargo kapağının açıldığı ve telsiz donanımından 39 parçanın çalındığını duyurdu.

Guardian gazetesinin haberine göre hırsızlar yakalanamadı. Rusya İçişleri Bakanlığı bir uçağın soyulduğunu doğruladı ancak bunun hangi uçak olduğunu açıklamadı.Rusya’da büyük yankı uyandıran hırsızlığı haberleştiren televizyon kanalı Ren-TV, polisin uçakta bir ayakkabı ve parmak izleri bulduğunu aktardı.Rus lider Putin veya Kremlin, dünya çapında yankı bulan hırsızlığa ilişkin şimdiye kadar bir açıklama yapmış değil.15 yıldır hizmette olan bu uçakların daha büyük versiyonları olan Il-96 400M’lerle değiştirilmesi planlanıyordu.Yeni uçakların nükleer patlamalardan kaynaklanan elektromanyetik darbelere dayanıklı olduğu ve gelişmiş bir kalkanı, elektronik ve iletişim sistemleri olduğu belirtiliyor.

İŞTE BU UÇAKLARIN BAZI ÖZELLİKLERİ;

-Elektromanyetik darbelere dayanıklıdırlar.Ilyuşin-80’lerin bazı özellikleri devlet sırrı olarak tutuluyor. Çalınan ekipmanın ne kadar hassas olduğu ve bu sırların başkalarının eline geçmesine yol açıp açmayacağı bilinmiyor.

-Yakıt ikmali yapmadan birkaç gün havada kalabilen uçağın, Devlet Başkanı Vladimir Putin’le diğer siyasi ve askeri yetkililerin olası bir nükleer savaşı buradan idare etmesi için tasarlandığı belirtiliyor.

-Uçak, kuyruğundan çıkan kilometrelerce uzunluktaki anteniyle balistik füze denizaltılarıyla iletişim sağlayabiliyor.

-Bu uçakların, ülkenin silahlı güçleri ve nükleer füze fırlatma kapasitesine sahip birimleriyle teması sağlayan özel bir iletişim donanımı var

– Uçağın, yolcuların atom patlamalarına karşı korunması için pencereleri yok.

-Rusya’nın Il-86’lardan dönüştürülen, olası bir nükleer savaş için tasarlanmış dört adet Ilyuşin-80 uçağı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir