in

14 Nisan 2021 Tablosu Rekor Kırdı!

Artan korona-virüs vakalarında her geçen gün tablo daha kötüleşiyor. Mart ayında kademeli olarak normalleşme sürecine giren ülkemiz, vaka sayılarında rekor kırmaya devam ediyor. 14 Nisan 2021 günü açıklanan verilere göre ise tablo oldukça ürkütücü..

Son 24 saat’te 310.420 kişiye covid-19 testi yapılırken 62.797 kişinin testi pozitif çıktı. Ölüm sayısı ise 279 olarak kayıtlara geçti. Böylece ülkemizin şimdiye kadar ki en fazla covid-19’a bağlı ölüm sayısı bugün gerçekleşmiş oldu. Öte yandan iyileşenlerin sayısı 55 bin’i geçmiş oldu. Ağır hasta sayısı ise 3 bini aşmış durumda.

Kritik 6 İl

Tablonun günden güne daha kötüye gittiği durumda tam kapanma döneminin gelmesi an meselesi olmuş durumda. Yoğun bakım doluluk oranları ise bazı illerde sınırları zorlamakta. Geçtiğimiz günler de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik seviyede olan 6 ili açıklamıştı. Açıklamanın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Kısmi Kapanma Kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tablonun her geçen gün daha kötüye gittiğine işaret ederek ” Yeni Tedbirleri” açıklamıştı. O haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Uzungöl’e Giden Yollar

Karadenizli Kadın Hakim Karşısında